Orfeus (Sloup Orfeův)
Šíma Josef (1891 - 1971)
Orfeus (Sloup Orfeův)
kresba uhlem a akvarelem na papíře, 1957, 49 x 65 cm, sign. vpravo dole J. Šíma 57, vlevo dole dedikace "J. Kotalíkovi přátelsky". Natržený růžek vpravo dole odborně restaurován. Rámováno. Kresba byla několikrát vystavena, naposledy v Severočeské galerii v Litoměřicích a v galerii U bílého jednoročce v Klatovech (únor - květen 2003). Z pozůstalosti prof. PhDr. J. Kotalíka. K obrazu přiložena deklarace o původu díla od doc. PhDr. T. Kotalíka
Číslo položky: 274