Vladislav Röhling (1878 - 1949)

V letech 1897-1900 studoval na Uměleckoprůmyslové škole u Emanuela Krescence Lišky a poté na Akademii výtvarných umění v Praze ve speciálce prof. Františka Ženíška. Člen Jednoty umělců výtvarných, se kterou vystavoval na Zlínských salonech a v Obecním domě v Praze (1924). V roce 1918 se zúčastnil poválečné výstavy Čeští výtvarníci Českému srdci pořádané v pražském Obecním domě a v roce 1928 významné výstavy Československé výtvarné umění 1918 - 1928 v Brně. Za Protektorátu se zúčastnil tří výstav Národ svým výtvarným umělcům v Mánesu (1939, 1940, 1942). Samostatně vystavoval v Rubešově salonu v Praze (1915) a v Topičově salonu v Praze (1934). Roku 1916 obdržel cenu České akademie věd a umění za album Skvosty českých měst.

Naše služby

Výkup obrazů

Výkup obrazů

Vykupujeme kvalitní umělecká díla (obrazy,kresby,grafiky,sochy) především z období 19. – 20. století.

více informací
Aukce umění

Aukce umění

Kromě výkupu uměleckých děl a komisního prodeje, pořádáme rovněž internetové aukce umění.

více informací
Rámování

Rámování

Rádi Vám pomůžeme s výběrem rámu a vhodné adjustace díla. Rámujeme obrazy, kresby, grafiky, tiskoviny, plakáty i textílie.

více informací