František Turek (1916 - 2008)

Studoval školu večerního aktu u prof. K. Špillara, F. Kysely a A. Hofbauera na UPRUM v Praze (1939), soukromě u V. Beneše a u prof. J. Obrovského na AVU. Věnoval se malbě, grafice, scénické výpravě a knižní tvorbě. Spolupracoval na divadelních kostýmech s činohrou ND v Praze a se Státním divadlem v Brně. Byl členem SVU Mánes, Sdružení výtvarníků Turkyně a skupiny Index, spoluzakladatel a předseda skupiny Profily, a členem Sdružení pražských malířů.

Naše služby

Výkup obrazů

Výkup obrazů

Vykupujeme kvalitní umělecká díla (obrazy,kresby,grafiky,sochy) především z období 19. – 20. století.

více informací
Aukce umění

Aukce umění

Kromě výkupu uměleckých děl a komisního prodeje, pořádáme rovněž internetové aukce umění.

více informací
Rámování

Rámování

Rádi Vám pomůžeme s výběrem rámu a vhodné adjustace díla. Rámujeme obrazy, kresby, grafiky, tiskoviny, plakáty i textílie.

více informací