Oldřich Jelínek (1930)

český malíř, grafik, ilustrátor a spolupracovník filmu. Je autorem několika filmových plakátů. Spolupracoval a také byl s Adolfem Bornem žákem prof. Antonína Pelce na AVU. Profesor Pelc ho označil za jednoho ze svých nejnadanějších studentů. Má podobný styl jako Born, se kterým tvořili společné ilustrace. Spolu ilustrovali například dílo Nikolaje Alexejeviče Někrasova - Dobrodružství kapitána Žvanilkina. Na začátku kariéry přispíval do řady časopisů – mj. ABC, Dikobraz, Pionýr atd. Dostal celou řadu cen z mezinárodních knižních festivalů. Jeho styl je precizní a zejména náměty žen, automobilů a letadel patří opravdu ke světové špičce.

Jelínek Oldřich (1930) : Fin de siecle

Fin de siecle

bar. litografie, 70. léta, 64 x 47 cm, Vlevo dole zn. autorský tisk, uprostřed dole sign. Tomášovi O. Jelínek, rámováno

Vyvolávací cena 6 900 Kč
Prodáno za 6 900
Dražba ukončena 05.11.2015, 12:20 h

Číslo položky: 334

Jelínek Oldřich (1930) : Kozoroh

Kozoroh

bar. litografie, 1976, 35,5 x 24,5 cm, vlevo dole popsáno 17/22, sign. dole uprostřed O. Jelínek 76

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 12:35 h

Číslo položky: 487

Jelínek Oldřich (1930) : Afganistan

Afganistan

komb.technika, 38,5 x 53,3 cm, sign. vpravo dole O. Jelinek, na rubu razítko jeho grafického studia

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 6 100
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:33 h

Číslo položky: 834

Jelínek Oldřich (1930) : Cirkus

Cirkus

akryl na sololitu, 2006, 70 x 50 cm, signováno vpravo dole, rám

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:03 h

Číslo položky: 1789

Jelínek Oldřich (1930) : Commedia dell´Arte

Commedia dell´Arte

akryl na sololitu, 2007, akryl na sololitu, 70 x 50 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 34 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:05 h

Číslo položky: 1790

Jelínek Oldřich (1930) : Otisky času

Otisky času

olej na plátně, laky, 1968, 65 x 50 cm, signováno vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:00 h

Číslo položky: 2859

Jelínek Oldřich (1930) : Portrét dívky v klobouku

Portrét dívky v klobouku

olej na plátně, 1959, 66,5 x 47 cm, signováno vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:15 h

Číslo položky: 2862

Jelínek Oldřich (1930) : Tenkrát

Tenkrát

olej na kartonu, 2022, 50 x 70 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 40 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:05 h

Číslo položky: 3248

Jelínek Oldřich (1930) : Pianista

Pianista

olej na kartonu, 2011, 40 x 30 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:15 h

Číslo položky: 3250

Jelínek Oldřich (1930) : Dallas 63

Dallas 63

kresba tuší, 49 x 28 cm, signováno vlevo dole. Ilustrace pro časopis 100+1.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:38 h

Číslo položky: 3693