Vladimír Silovský (1891 - 1974)

studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, zakládající člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; pedagogicky působil jako profesor na AVU v Praze (1945 - 1962), kde vedl grafickou speciální školu;

Silovský Vladimír (1891 - 1974) : Chrám sv. Víta

Chrám sv. Víta

lept, 32,5 x 24,8 cm, sign. vpravo dole V Silovský

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 21.11.2017, 20:45 h

Číslo položky: 1086

Silovský Vladimír (1891 - 1974) : Noční život

Noční život

lept, 30 x 23,2 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 07.10.2020, 18:50 h

Číslo položky: 2398

Silovský Vladimír (1891 - 1974) : Večer ve městě

Večer ve městě

30.léta, lept, 30 x 23,3 cm, sign. vpravo dole, slepotiskové razítko Hollar

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 03.02.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2557

Silovský Vladimír (1891 - 1974) : Večer na Václavském náměstí

Večer na Václavském náměstí

lept, 30 x 23,2 cm, signováno vpravo dole, slepotiskové razítko Hollaru.

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 31.05.2022, 20:35 h

Číslo položky: 3290