František Malý (1900 - 1980)

malíř, grafik, textilní výtvarník, scénograf.Studoval na odborné tkalcovské škole v Ústí nad Orlicí (1915-1917) a poté na UMPRUM v Praze u prof. F. Kysely a K. Beneše (1917-1921). Byl členem Umělecké besedy slovenské (1921), Skupiny výtvarných umělců v Brně (1932), brněnského SVU Aleš (1939) a SVU Mánes. Vedoucí návrhář ateliéru R. Účastnil se spolkových výstav Umělecké besedy slovenské (od 1936) a Zlínských salonů (1936-1943). Zastoupen je ve sbírkách Slovenské národní galerie v Bratislavě, Moravské galerie v Brně, Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, Galerie výtvarného umění v Ostravě a jinde.

Malý František (1900 - 1980) : Žena s květinami

Žena s květinami

litografie s podtiskem, 1945, 27,5 x 17,5 cm, sign. a datováno vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 17:00 h

Číslo položky: 1581