Zdeněk Hajný 1942 - 2014

český malíř, grafik a psycholog. Dlouhodobě se zabýval psychologickou problematikou tvořivosti v umění, zejména psychotronickými a mezilidskými fenomény tvůrčího projevu. V roce 1994 založil Galerii Cesty ke světlu Zdeňka Hajného. V letech 1956 až 1959 studoval na střední škole ve Vsetíně a malbu u prof. Břetislava Janovského. Potom nastoupil na Vysokou školu zemědělskou v Brně, dnes Mendelovu univerzitu v Brně. Svá ekonomická studia dovršil v roce 1964. V letech 1964–1967 pracoval jako ekonom a učitel na Berounsku. Ve volném čase maloval a externě vyučoval psychologii.

Hajný Zdeněk 1942 - 2014 : Snová krajina

Snová krajina

olej na plátně, 1973, 19,5 x 34,5 cm, sign. vpravo doloe Z.H. 73

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 11:35 h

Číslo položky: 475

Hajný Zdeněk 1942 - 2014 : Spirála života

Spirála života

olej na plátně, 77 x 67 cm, 1987, signováno vpravo dole, rámováno. Rám mírně odřen.

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 120 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 20:13 h

Číslo položky: 3517

Hajný Zdeněk 1942 - 2014 : Strom života

Strom života

Olej na plátně, 23 x 27 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Majitel získal přímo z atelieru autora.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 44 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 19:19 h

Číslo položky: 3676