Jindra Husáriková 1931

Po absolvování Státní keramické školy v Teplicích nastoupila u profesora Antonína Kybala a později také u profesora Jana Baucha na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.
Od šedesátých do poloviny sedmdesátých let žila a pracovala na karlovarsku, od roku 1976 působí v Praze a od roku 1987 souběžně v Praze a Poděbradech. V současnosti se věnuje především volné malbě.
V roce 1974 získala Zlatou medaili na mezinárodní výstavě obrazů v Neapoli, v roce 1980 obdržela od mezinárodní umělecké společnosti Vanvitelli v Neapoli čestný titul Accademico Honoris Causa za své aktivity v oblasti umění a v roce 2000 byla vyznamenána cenou Masarykovy akademie v Praze za uměleckou tvůrčí činnost.

Husáriková Jindra 1931 : Vzrušení

Vzrušení

bar. litografie, 2004, 21 x 29 cm, sign. vpravo dole,popis a značeno 112/200 vlevo dole.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 15.10.2019, 17:25 h

Číslo položky: 1770

Husáriková Jindra 1931 : Matka s dítětem

Matka s dítětem

akvarel+pastel, 29 x 19 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek z díla.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:20 h

Číslo položky: 2305