Otakar Kubín 1883 - 1969

Otakar Kubín absolvoval sochařsko-kamenickou školu v Hořicích v letech 1898–1900, od roku 1900 do roku 1904 studoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl žákem Václava Brožíka, Vojtěcha Hynaise, Hanuše Schwaigera a Františka Thieleho. Kubín si nějaký čas vydělával jako kreslič dokumentace speleologických výprav Karla Absolona do Moravského Krasu. Byl členem Osmy, účastnil se výstavy v roce 1907. Nějaký čas působil jako asistent kreslení na pražské Uměleckoprůmyslové škole. V roce 1913 odešel do Francie. V roce 1925 Kubín přijal francouzské občanství. V roce 1932 se stal členem Umělecké besedy, také byl členem Mánesa. V roce 1952 se vrátil na Moravu do rodných Boskovic, zde zůstal dvanáct let. Pak zamířil zpět do Francie.

Kubín Otakar 1883 - 1969 : Ilustrace ke knize R. Rollanda: Petr a Lucie

Ilustrace ke knize R. Rollanda: Petr a Lucie

kresby tuší 2x 21,3 x 11,6 cm, 1x 21,3 x 11,7 cm. Přiložen dopis O. Kubína Státnímu nakladetelství krásné literatury, kde kniha vyšla v roce 1955.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:35 h

Číslo položky: 499

Kubín Otakar 1883 - 1969 : Větrný mlýn v Kořenci

Větrný mlýn v Kořenci

bar. litografie, 1949, 30,5 x 40 cm, signováno vpravo dole Coubine 49

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 600
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:25 h

Číslo položky: 3703