Josef Paleček 1932

český malíř, scénograf, ilustrátor. Studoval výtvranou výchovu u profesorů C. Boudy, K. Lidického, M. Salcmana na PedF UK v Praze (1951 – 1955). Od 1957 ve svobodném povolání. Člen SČUG Hollar. Věnuje se malbě, volné i užité grafice, tapiserii, ilustrační tvorbě, je výtvarníkem animovaných filmů, spolupracuje s architekty. Začínal realistickými obrazy a kresebnými studiemi ze zákulisí baletního studia Národního divadla v Praze. Do počátku 70. let převažovala gesticky expresivní figurace, v malbě se od 70. let objevuje poetická imaginace. V obrazech se objevují i surrealistické motivy.

Paleček Josef 1932 : Malá mořská víla

Malá mořská víla

bar. litografie, 1998, 60 x 42 cm, název a sign. uprostřed dole Josef Paleček 1998, 15/120, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 27.10.2016, 15:15 h

Číslo položky: 727