Karel Richtr (1973)

Před dvaceti lety začínal s dokumentární a reportážní fotografií. Posledních 15 let se však věnuje skoro výhradně portrétům a aktům. Od roku 2014 se aktivně věnuje staré fotografické technice známé jako mokrý kolodiový proces. Na podzim roku 2015 uskutečnil výstavu Women: Scenes in the Library v knihovně Akademie věd, která byla předčasně ukončena na popud genderových organizací a vyvolala bouřlivou diskuzi v mediích.

Richtr Karel (1973) : Bez názvu

Bez názvu

2015, 25 x 25 cm, fotografie na kovové desce pořízená unikátní technikou mokrého kolodiového procesu. Fotografie se exponuje bez negativu přímo na desku, tudíž každá fotografie je jedinečná. Signováno na rubu, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 18:20 h

Číslo položky: 556

Richtr Karel (1973) : Bonnie

Bonnie

unikátní kolodiová fotografie, 2016, 25 x 25 cm, sign. na rubu, rám.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 19:30 h

Číslo položky: 1070

Richtr Karel (1973) : Torso

Torso

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 19:35 h

Číslo položky: 1071