František Emler (1912 - 1992)

český malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf. Studoval na AVU v Praze u prof O. Nejedlého. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti. Po válce absolvoval čestný rok na AVU u prof. V. Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval František Emler v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho. František Emler je zastoupen ve sbírkách Národní galerie, GHMP aj. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.

Emler František (1912 - 1992) : Mísa s ovocem

Mísa s ovocem

olej na kartonu, 26,5 x 37,5 cm, sign. vlevo dole F. Emler, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 650

Emler František (1912 - 1992) : Vesnice

Vesnice

50. léta, tempera, 49 x 70 cm, sign. vpravo dole F. Emler, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 651

Emler František (1912 - 1992) : Londýn

Londýn

bar. litografie, 16 x 19 cm, sign. vpravo dole F. Emler, vlevo dole 38/40

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 989

Emler František (1912 - 1992) : Jaro na Vysočině

Jaro na Vysočině

temera, 35 x 100 cm, sign. vlevo dole, rámováno, na rubu razítko ČFVU a štítek s popisem

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 1533