Inka Krčmářová (1900 - ?)

česká malířka, grafička a uměleckoprůmyslová výtvarnice. Soukromě studovala u Aloise Kalvody, profesora Rudolfa Vejrycha a Jindřicha Hlavína. Následně mezi roky 1922 a 1924 vystudovala pražskou Uměleckoprůmyslovou školu. Ve své tvorbě se specializovala na motivy z Orlických hor. Účastnila se výstav Kruhu výtvarných umělkyň a prezentovala své dílo též na přehlídkách tvorby ikonografie Žamberecka roku 1940.

Krčmářová Inka (1900 - ?) : Kytice

Kytice

olej na papíru, 34 x 26 cm, sign. vpravo dole J. Krčmářová

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 26.10.2016, 19:40 h

Číslo položky: 691