Zdeněk Mézl (1934 - 2016)

byl český grafik a ilustrátor, používající osobitý styl dřevorytu, podle kterého jsou jeho díla na pohled rozpoznatelná.

V letech 1949-1953 studoval u profesora Vodrážky na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, následně v letech 1953-1956 u profesora Vladimíra Pukla na pražské akademii výtvarných umění. Studium přerušil na jeden rok kvůli studijnímu pobytu na sofijské Akademii v Bulharsku. Po návratu do Prahy dokončil studium u profesora Pukla v roce 1960. Již na akademii se Zdeněk Mézl pouštěl do prvních ilustračních pokusů v technice dřevorytu, která jej pak provází celý život.

Mézl Zdeněk (1934 - 2016) : Konvolut 2 grafik

Konvolut 2 grafik

dřevoryty, Bohyně hojnosti, 26,8 x 20 cm, sign. vpravo dole Zd. Mézl, Lucifer 20,5 x 16,5 cm sign. vpravo dole Zd. Mézl, vlevo dole 24/60

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 27.10.2016, 14:20 h

Číslo položky: 716

Mézl Zdeněk (1934 - 2016) : Památce Anežky Hodinové - Spurné

Památce Anežky Hodinové - Spurné

kolorovaný dřevoryt, 27,5 x 37 cm, signováno vpravo dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 17:05 h

Číslo položky: 1582

Mézl Zdeněk (1934 - 2016) : Shakespeare - Jak se vám líbí?

Shakespeare - Jak se vám líbí?

kolor. dřevoryt, 1984, 33,3 x 26,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis autorem. Pasparta + sklo

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 20:05 h

Číslo položky: 2185

Mézl Zdeněk (1934 - 2016) : Alegorie panny

Alegorie panny

dřevoryt, 23,6 x 15,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole - aut. tisk

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 26.05.2021, 20:15 h

Číslo položky: 2739

Mézl Zdeněk (1934 - 2016) : Boj o katedrálu

Boj o katedrálu

dřevoryt, 1979, 46,5 x 35 cm, signováno s dedikací vpravo dole, popsáno, autorský tisk, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 19:50 h

Číslo položky: 2902

Podle skutků, poznáte je...

dřevoryt, 40 x 26,5 cm, autorský tisk, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 03.03.2022, 18:10 h

Číslo položky: 3116