František Muzika (1900 - 1974)

český malíř, ilustrátor, typograf a scénograf.V letech 1918–1924 studoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Jakuba Obrovského, Karla Krattnera a Jana Štursy. Poté odjel do Paříže, kde v letech 1924–1925 pokračoval ve studiích na Académie des beaux-arts.V roce 1921 vstoupil do Devětsilu, ale hned následující rok přešel do SVU Mánes. Dále byl členem Nové skupiny. Od roku 1927 spolupracoval s Otakarem Štorch-Marienem a stal se uměleckým ředitelem nakladatelství Aventinum a redaktorem časopisu Musaion.

zdroj:wikipedie

Muzika František  (1900 - 1974) : Postava

Postava

bar. linoryt, 1946, 19 x 11,5 cm, vlevo dole č 80/300, sign. vpravo dole Muzika 46, paspartováno

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 05.11.2015, 15:45 h

Číslo položky: 375

Muzika František  (1900 - 1974) : Labutě

Labutě

dřevořez, 1946, 15 x 21 cm, sign. vpravo dole F. Muzika 46, vlevo dole 4/100

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 900
Dražba ukončena 27.10.2016, 14:44 h

Číslo položky: 719

Muzika František  (1900 - 1974) : Žena

Žena

kolor. dřevořez, 1946, 19 x 11,5 cm, sign. vpravo dole F. Muzika 46, vlevo dole 169/300

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 14:43 h

Číslo položky: 720

Žena

kolor. dřevoryt, 1946, 19 x 11,6 cm, vlevo dole 146/300, vpravo dole F. Muzika 46

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 25.05.2017, 20:30 h

Číslo položky: 894

Muzika František  (1900 - 1974) : Chiméry

Chiméry

litografie, 21,9 x 14,7 cm, slepotisk, razítko z pozůstalosti F.M. vpravo dole, rám.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 22:51 h

Číslo položky: 1286

Muzika František  (1900 - 1974) : Larva

Larva

linoryt, 1946, 19 x 8 cm, sign. a popis dole, rámováno, vlevo nahoře natrženo

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 02.05.2018, 22:05 h

Číslo položky: 1287

Muzika František  (1900 - 1974) : Ptáci

Ptáci

dřevoryt, 1946, 15 x 21 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 15/100, pasparta + rám

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 13.11.2018, 17:45 h

Číslo položky: 1453

Žena

bar. linoryt, 1946. 20,8 x 13 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 214/300

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Dražba ukončena 27.03.2019, 17:20 h

Číslo položky: 1585

Muzika František  (1900 - 1974) : Elsinor

Elsinor

litografie, 36 x 35 cm, vpravo dole slepotiskové pozůstalostní razítko, rámováno.

Vyvolávací cena 35 000 Kč
Prodáno za 51 000
Dražba ukončena 14.11.2023, 18:09 h

Číslo položky: 3899