Zdeněk Sklenář (1910-1986)

žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl pedagogem na VŠUP v Praze: 1945 - 1950 byl asistentem v ateliéru F. Muziky, od 1968 vedl speciální ateliér pro užitou malbu, 1969 jmenován profesorem, od 1970 vedoucí speciálního ateliéru ilustrace a užitkové grafiky (do 1976);

Sklenář Zdeněk  (1910-1986) : Paví pera

Paví pera

bar. litografie, 1967, 45 x 28,5 cm, sign. UD 18/30 Sklenář 67, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 18:23 h

Číslo položky: 114

Sklenář Zdeněk  (1910-1986) : Z řeckých bájí

Z řeckých bájí

bar. litografie, 1971, 16 x 10 cm, uprostřed dole 127/200 Sklenář 71, paspartováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 28.04.2016, 18:43 h

Číslo položky: 560

Sklenář Zdeněk  (1910-1986) : Arcimboldo

Arcimboldo

bar. litografie, 1972, 42 x 32 cm, sign. a značeno 87/100 dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 18:40 h

Číslo položky: 1860

Sklenář Zdeněk  (1910-1986) : Zahrada

Zahrada

litografie, 1945, 23,5 x 29,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 54/300, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 18:45 h

Číslo položky: 1861

Sklenář Zdeněk  (1910-1986) : Po Tü-I: Drak z Černé tůně

Po Tü-I: Drak z Černé tůně

bar. litografie, z knihy básní, 20,7 x 12,7 cm, vydalo ČSAV, 1958. nesign.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 07.10.2020, 19:05 h

Číslo položky: 2401

Arcimboldo

1973, bar. litografie, 40,5 x 30 cm, sign. a značeno dole uprostřed 77/100

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 07.10.2020, 19:10 h

Číslo položky: 2402