Emil Wänke (1901 - ?)

Malíř a grafik. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora Dítěte, pak pokračoval ve studiu na pražské výtvarné akademii u profesorů Loukoty, Obrovského, Krattnera, Brömseho a Thieleho. V roce 1925 vystavoval v Rubešově galerii,. Roku 1934 na souborných výstavách v Jiramově a Poličce. V letech 1934 a 1935 vystavoval společně s Bratrstvem výtvarných umělsců v Praze, samostatně pak na Benecku a v roce 1936 ve Starém Sedle.

Wänke Emil (1901 - ?) : Čertovka

Čertovka

bar. lept, 27 x 20 cm, sign. vpravo dole v desce a ručně Emil Wänke, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 19:50 h

Číslo položky: 783