František Doubrava (1901 - 1976)

František Doubrava byl český malíř a ilustrátor.  Narodil se 22. 3. 1901 v Litovli a zemřel 2. 12. 1976 v Brně. V letech 1921 - 1926 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vlaha Bukovace a na pražské Vysoké škole umělecko-průmyslové (od roku 1945) u Jakuba Obrovského. Pedagogicky působil na Vysokém učení technickém v Brně jako profesor kreslení a v letech 1948 - 1953 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Věnoval se volné malířské, především krajinářské, tvorbě i ilustracím.

Doubrava František (1901 - 1976) : Sklizeň

Sklizeň

olej, 1931, 41 x 29,5 cm, vlevo dole dedikace a sign. F. Doubrava 24. II. 1931, rám

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 25.05.2017, 14:05 h

Číslo položky: 817