Václav Fiala (1891 - 1968)

český malíř, ilustrátor a pedagog výtvarné výchovy. V letech 1910-11 studoval obor architektury na České vysoké škole technické v Praze. Umělecko-průmyslovou školu studoval v letech 1911-15, potom narukoval na vojnu a ve studiu mohl pokračovat až po válce, v letech 1918-19. Jeho profesory byli mimo jiné E. Dítě, A.Hofbauer. Kromě plodné malířské tvorby psal Fiala také články a pojednání o výtvarné výchově do Našeho směru, Nových směrů, Československého kreslíře, Pedagogické encyklopedie

Fiala Václav (1891 - 1968) : Radniční schody

Radniční schody

lept, 32,3 x 25 cm, sign. vpravo dole V. Fiala

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 818

Fiala Václav (1891 - 1968) : Cirkus Varieté

Cirkus Varieté

bar. litografie, 32 x 45 cm, vlevo dole 260/300, vpravo dole V. Fiala, slepotisk ELK

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 819

Fiala Václav (1891 - 1968) : Japonští rybáři

Japonští rybáři

dřevoryt, 1947, 25,5 x 39,5 cm, vlevo dole 109/112, vpravo dole V. Fiala

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 820

Cirkus Varieté

bar. litografie, 32,3 x 45 cm, sign. vpravo dole V. Fiala, vlevo dole 461/500

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 990

Cirkus Varieté

bar. litografie, 32,3 x 45 cm, sign. vpravo dole V. Fiala, vlevo 60/500, slepotisk ražba ELK

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1186

Cirkus Varieté

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 2098