Josef Váchal (1884 - 1969)

český malíř, grafik, ilustrátor, sochař a také básník - spoluzaložil skupinu Sursum školení: učil se na knihaře, kreslil u Antonína Kalvody dílo: symbolismus, expresionismus, proslavil se svými mystickými dřevoryty, vztah k přírodě, v jeho tvorbě nalezneme různé snové vize, okultismus

Váchal Josef (1884 - 1969) : Bez názvu

Bez názvu

dřevoryt, 1914, 8,6 x 4,5 cm, sign. vpravo dole J. Váchal 14

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 26.05.2017, 20:51 h

Číslo položky: 958

Váchal Josef (1884 - 1969) : Ex libris Jaro Malý

Ex libris Jaro Malý

dřevoryt, 13,8 x 9,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 16.10.2019, 21:55 h

Číslo položky: 1899

Váchal Josef (1884 - 1969) : J. Deml - Hrad smrti

J. Deml - Hrad smrti

2 ks bar. dřevorytů, 11 x 9,5 cm, jeden sign.vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 900
Dražba ukončena 16.10.2019, 22:06 h

Číslo položky: 1900

Váchal Josef (1884 - 1969) : Z cyklu Bellum

Z cyklu Bellum

1913, bar. dřevoryt, 18 x 24 cm, sign. vlevo dole, vpravo dole popis, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 20:10 h

Číslo položky: 2795