Vincent Hložník (1919 - 1997)

Studoval v letech 1937–1942 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Nováka a Františka Kysely. Od roku 1958 vyučoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Mezi jeho žáky patřil například Albín Brunovský.

zdroj wikipedie

Hložník Vincent (1919 - 1997) : Konvolut 2 grafik

Konvolut 2 grafik

Spící, litografie, 13,8 x 17 cm, přípis O. Janečkovi a sign. vpravo dole
Dívka v křesle, litografie, 15,3 x 16,5 cm, příspis O. Janečkovi a sign. vravo dole

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 01.05.2018, 20:35 h

Číslo položky: 1196

Hložník Vincent (1919 - 1997) : Tá noc I.

Tá noc I.

1968, serigrafie, 35,5 x 50 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 1/20, uprostřed název

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 05.10.2020, 20:50 h

Číslo položky: 2299