Šimon Brejcha (1963)

patří k nejuznávanějším českým grafikům současnosti. Brejchův projev vychází ze zkoumání jevů trojrozměrné skutečnosti a jejich následného otisku jako „přízračné" dvourozměrné přítomnosti na papíře. V tomto „stínu bytí" nachází příběhy a významy života. Brejchův přístup se vyznačuje nevyčerpatelným zaujetím kaleidoskopickými podobami přírody a lidské civilizace. Jedná se o zaujetí, které je až dětské ve své čirosti a intenzitě. Autor se zaměřuje na drobné a všední věci, jakými jsou například mravenci, luční kobylky, stonožky, šnečí ulity a svlečené hadí kůže. Ty pak používá jako reliéfní tvary a vzorce, aby vytvářel abstrahované grafiky, symbolicky reflektující struktury a energie existence. Šimon Brejcha, přiznaný „sběrač a drtič" organických vzorků a anorganických předmětů, nastavuje pomyslnou lupu světu kolem sebe a s jemnou ironií a neokázalým citem znázorňuje procesy tvoření a zanikání, které spolu určují lidstvo, přírodu i vesmír.

zdroj: www.gask.cz

Brejcha Šimon (1963) : Objekt

Objekt

suchá jehla, 8,5 x 24,5 cm, vlevo dole 2/4, vpravo dole sign. Šimon Brejcha 07, rámováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 983