Jiří Seifert (1932–1999)

 patří k významným osobnostem českého sochařství 20. století. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. Bedřicha Stefana, v letech 1958–1970 žil v Liberci, kde se výrazně podílel na spoluutváření kulturního dění a stal se spoluzakladatelem Skupiny 7. V 70. letech musel z politických důvodů opustit působení ve veřejném životě i Liberec, nemohl se účastnit ani mezinárodních sympozií, která pro něj byla důležitým místem uměleckého dialogu. Se změnou politického režimu se opět aktivně zapojuje do kulturního dění. V roce 1990 spoluzakládá Unii výtvarných umělců, od roku 1995 byl předsedou obnoveného S.V.U. Mánes. Od roku 1992 externě působil jako pedagog na AVU v Praze v ateliéru restaurování sochařských děl. Účastnil se mezinárodních sympozií, vystavoval doma i v zahraničí.

Seifert Jiří (1932–1999) : Šněrovačka

Šněrovačka

plastika, kámen, průměr 10 cm, výška 2 cm, nesign., z pozůstalosti J. Kristoforiho

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 20:25 h

Číslo položky: 1082