Vladimír Cidlinský (1934 - 2013)

Malíř a grafik. V letech 1944 - 1952 navštěvoval benešovské gymnázium, v letech 1956 - 1961 studoval na Pedagogické fakultě UK v Praze obor VV - M. Učil na základní umělecké škole v Benešově.
Vystavoval v ČR i v zahraničí (Belgie, Francie, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko). Jeho tvorbu lze rozdělit do tří etap. V první tvůrčí etapě se věnoval ztvárnění krajiny rodného Benešovska a květinovým zátiším. Ve druhé etapě rozšířil malbu vaječnou temperou a olejem o grafickou tvorbu.Litografie se mu na určitou dobu stala nosným programem. V posledních letech převažuje v jeho tvorbě monotyp, často inspirovaný hudební tematikou.

Cidlinský Vladimír (1934 - 2013) : Abstrakce

Abstrakce

olej + monotyp, 35,5 x 35,5 cm, sign. uprostřed dole V. Cidlinský, rámováno

Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 2 900
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:20 h

Číslo položky: 985