Vincenc Vingler (1911 - 1981)

Vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze (1927 - 33, Helena Johnová). Během let 1933 až 1938 hodně cestuje (Rakousko, Německo, Francie, Švýcarsko, Maďarsko, Itálie, Jugoslávie, Bulharsko, Rumunsko, Řecko, Turecko, Egypt). 1940 - 45 pracuje jako scénograf (Pražská divadla pro mládež Míly Mellanové, Unitarie, šéf výpravy v Karlíně). V letech 1946 až 1969 studijní pobyty ve Švédsku, Dánsku, Francii, Holandsku, Belgii, Itálii, Anglii, Číně, SSSR, USA, Indonésii, 1974 ve Španělsku

Vingler Vincenc (1911 - 1981) : Sova

Sova

bar. litografie, 1963, 22,8 x 17 cm, dole v řádce - aut. list Tomáškovi Janečkovi - Vincenc 63

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 02.10.2014, 21:50 h

Číslo položky: 156

Sova

uhel - pastel, 1975, 25,7 x 18,5 cm, sign. vpravo dole Vingler 75, paspartováno

Vyvolávací cena 4 500 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 30.04.2015, 20:40 h

Číslo položky: 291

Vingler Vincenc (1911 - 1981) : Opice

Opice

bronz, výška 27 cm, sign. na spodní části odlitku

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 27.10.2021, 21:43 h

Číslo položky: 2981