Jiří Bouda (1934 - 2015)

český malíř, grafik a ilustrátor, syn akademického malíře Cyrila Boudy. Narodil se 6. 5. 1934 v Praze. V letech 1949 -53 studoval Státní grafickou školu v Praze (prof. S. Klír, P. Dillinger, K. Műller) a v letech 1953-59 studoval pražskou Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru prof. Karla Svolinského. Jeho dílem je volná, užitá a drobná grafika, známková tvorba, kresba, knižní tvorba a ilustrace. Častým námětem jeho díla jsou železnice, viadukty apod.

Bouda Jiří (1934 - 2015) : Nádraží v zimě

Nádraží v zimě

bar. litografie, 28 x 22 cm, sign. vpravo dole Jiří Bouda 83, vlevo dole 52/100

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:05 h

Číslo položky: 982