Josef Čapek (1887 - 1945)

významný představitel českého moderního umění 1. poloviny 20. století - malíř, fotograf, grafik, knižní ilustrátor a spisovatel - nejprve člen SVU Mánes, pak působil ve skupině Tvrdošíjných. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (profesor Emanuel Dítě). Čapek vycházel z pocézannovské francouzské malby, poměrně brzy začal tvořit pod vlivem kubismu. Jeho obrazy mají silný emotivní náboj, před druhou světovou válkou nakreslil několik cyklů symbolizující válku. Jeho výtvarnou tvorbu výrazně ovlivnily dětské motivy a krajinářství. Jako jevištní výtvarník spolupracoval s Národním divadlem v Praze, Státním divadlem v Brně a s Městským divadlem na Vinohradech.

Čapek Josef (1887 - 1945) : Dívčí tvář

Dívčí tvář

linoryt, 1918, 24,5 x 18,7 cm, sign. vpravo dole Josef Čapek, vlevo dole název. Publikováno: Pavla Pečinková, Josef Čapek, Grafika, Galerie Zdeněk Sklenář, 2009, str. 239.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 43 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:34 h

Číslo položky: 986

Čapek Josef (1887 - 1945) : Veselý rok

Veselý rok

1949, vydalo Komenium v 6000 výtiscích, 12 reprodukcí pastelů z 30.tých let. Číslo 4 chybí.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:35 h

Číslo položky: 2284

Čapek Josef (1887 - 1945) : Čtyři kuchtíci

Čtyři kuchtíci

1921, kresba tužkou, 16,5 x 24,5 cm + původní fotografie 11,5 x 15,5 cm, popsáno autorem. Kostýmní návrh k inscenaci - J. Zeyer: Stará Historie (dramaturg K.Čapek) z Vinohradského divadla v Praze + dobové foto scény. V kresbě skvrny, pravděpodobně od kávy. K dílu přiložen posudek PhDr. P. Pečínkové.

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:00 h

Číslo položky: 2835

Čapek Josef (1887 - 1945) : Pedrolino

Pedrolino

1921, návrh kostýmu ke hře J. Zeyera: Stará historie, komb. technika, 27 x 19 cm, popsáno autorem, rámováno (muzeální sklo). Přiložen posudek pravosti PhDr. Pavly Pečínkové

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:08 h

Číslo položky: 2836

Čapek Josef (1887 - 1945) : Pankrace

Pankrace

1922, návrh kostýmu ke hře - Vynucený sňatek (Moliere), komb. technika, 30 x 23 cm, popsáno autorem, rámováno (muzeální sklo). Přiložen odborný posudek pravosti PhDr. Pavly Pečínkové.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:10 h

Číslo položky: 2837