Josef Kábrt (1920 - 1989)

český malíř, grafik, ilustrátor, animátor, režisér a scenárista animovaného filmu, spoluzakladatel studia animovaného filmu Bratři v triku.
Život a dílo

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Zima

Zima

bar. lept, 15,7 x 10,7 cm, sign. vpravo dole Kábrt 84, vlevo dole 52/60

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:50 h

Číslo položky: 1015

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Slavík a růže

Slavík a růže

originální kresba z filmu, 1967,tuš, akvarel, 26 x 34 cm, režie a výtvarník J. Kábrt, na rubu razítko z pozůstalosti

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 12.11.2018, 21:00 h

Číslo položky: 1422

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Odyseovy Příběhy

Odyseovy Příběhy

soubor 60 pauzovacích papírů (45 x 33 cm) s originálními kreslenými komponenty pro animaci ploškového přepisu Příběhů Odysseových (1974 - 1981 - 1985

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:45 h

Číslo položky: 1558

Slavík a růže

kresba ze stejnojmeného filmu, 1967, tuš + akvarel, 27,5 x 10,5 cm. Na rubu razítko z pozůstalosti a popis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:40 h

Číslo položky: 2338

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Svatební košile

Svatební košile

kresba ze stejnojmeného filmu, 1978, komb. technika, 18,4 x 27,8 cm, na rubu pozůstalostní razítko + popis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:48 h

Číslo položky: 2339

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Don Quijote

Don Quijote

kresba tuší, 22,6 x 16 cm, signováno uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 25.10.2021, 22:30 h

Číslo položky: 2877

Kábrt Josef (1920 - 1989) : F. Villon - Nářek někdejší sličné paní zbrojmistrové

F. Villon - Nářek někdejší sličné paní zbrojmistrové

2x lept, 1983, 14,5 x 9,8 cm, signováno, paspartováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 09.11.2022, 20:00 h

Číslo položky: 3390

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Příběhy Odysseovy

Příběhy Odysseovy

27 složek s desítkami originálů kresebných komponentů k stejnojmenému anim. filmu - Příběhy Odysseovy (1974 - 85)

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:50 h

Číslo položky: 3696