Joža Uprka (1861 - 1940)

Studoval pražskou Akademii u Františka Čermáka. Od roku 1884 studoval také v Mnichově. Po návratu žil a tvořil převážně na moravském Slovácku. Na přelomu let 1892 a 1893 navštívil Paříž, kde se seznámil s impresionismem. Je představitelem romantického historismu plného folklórních témat. V díle kombinoval secesní dekorativismus s impresionistickými postupy. Koncem svého impresionistického období (1899–1905) se Uprka věnoval i grafice, hlavně technice leptu. Jeho první souborná výstava se konala 1898 v Topičově salónu v Praze.

Uprka Joža (1861 - 1940) : Děvče v kroji

Děvče v kroji

uhel + pastel, 33,5 x 26,5 cm (ve výřezu), na rubu popis a autorská sign.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 22.11.2017, 19:15 h

Číslo položky: 1135

Uprka Joža (1861 - 1940) : Děvčátko v kroji

Děvčátko v kroji

kolorovaná perokresba, 1897-1900, 20 x 23 cm, signováno vlevo dole. Na rubu potvrzení pravosti z roku 1942, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 27.10.2021, 21:41 h

Číslo položky: 2980