Ignác Umlauf (1821-1851)

Ignác měl staršího bratra Jana, který byl rovněž zručný malíř. V letech 1837-1839 studoval na pražské malířské akademii u prof. Františka Tkadlíka. Jedním z Ignácových spolužáků byl Josef Mánes. Student byl pilný, o čemž svědčí i dvě ceny akademie, které obdržel. V roce 1839 přešel na malířskou akademii do Vídně, kde studoval spolu se svým bratrem Janem. Pří vídeňském pobytu byl silně ovlivněn Ferdinandem Georgem Waldmüllerem a Peterem Fendim. Poté se vydal na studijní cestu do Uher. Maloval hlavně v okolí (dnes rumunské) Mehadie. Roku 1849 pobýval v Šumperku, Gräfenberku a v Kyšperku. Odtud se malíř vrátil zpět do Vídně. Ve Vídni však vážně onemocněl a vydal se za otcem do Kyšperka, kde roku 1851 zemřel. Ignác Umlauf byl výborný portrétista současník Josefa Mánesa. Jeho akvarel "Žebravé děti" daroval císař František I. anglické královně Viktorii při její návštěvě ve Vídni.

Umlauf Ignác (1821-1851) : Komtesa

Komtesa

kresba tužkou, 21,5 x 15,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1360

Umlauf Ignác (1821-1851) : Portrét nezn. mladíka

Portrét nezn. mladíka

olej na papíře, 28 x 22 cm, sign. na rubu, kde je rovněž skica erbu, rámováno. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová.

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1361