Tomáš Hřivnáč (1959)

Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (1979). Od roku 1999 je členem „Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR". Věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle. Stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti. Jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří. Grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta. I samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.). Směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí.

Zdroj: Slovník Českých a slovenských výtvarných umělců, Ostrava, 1999

Hřivnáč Tomáš (1959) : Ke zdi

Ke zdi

bar. lept, 2005, 93 x 59 cm, sign. a datováno vpravo dole, uprostřed popis, vlevo dole zn. 29/40

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:10 h

Číslo položky: 1539

Hřivnáč Tomáš (1959) : Gejša

Gejša

lept, 2011, 29,5 x 21 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 54/80

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 15.10.2019, 17:20 h

Číslo položky: 1769

Hřivnáč Tomáš (1959) : Flamenco

Flamenco

lept, 2008, 30 x 19,8 cm, sign. vpravo dole, uprostřed popis, značeno 57/100

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 10.02.2020, 22:18 h

Číslo položky: 1956

Hřivnáč Tomáš (1959) : Gejša

Gejša

lept, 2011, 29,5 x 21 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole značeno 54/80

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2020, 19:30 h

Číslo položky: 2106

Hřivnáč Tomáš (1959) : Žena je žena

Žena je žena

2009, 8 grafických listů, všechny signovány. Formát publikace 26,6 x 15 cm, edice Opál, sv. 43, náklad 100 neprodejných tisků, tento má č.16

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 4 600
Dražba ukončena 02.03.2022, 19:55 h

Číslo položky: 3076