František Nepil (1929 - 1995)

Vystřídal několik zaměstnání; byl krátce pomocným dělníkem v Moravských tiskařských závodech v Olomouci, vedoucím propagace ve výstavnické organizaci Flora Olomouc, později výtvarníkem propagace v téže organizaci. Po krátkém působení v Armádním filmu v Praze jako výtvarník trikového oddělení se vrátil do Flory Olomouc a od roku 1979 působil jako výtvarník „na volné noze“. V roce 1990 přijal nabídku učit grafiku na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde působí dodnes.

Od roku 1984 se účastní mezinárodních a tuzemských výstav grafiky, na nichž získal více než dvacet cen a čestných uznání. Jeho práce najdeme ve sbírkách mnoha nejen českých a slovenských, ale i evropských a zaoceánských muzeí a galerií umění. Žije a pracuje v Olomouci.

Nepil František (1929 - 1995) : Šťastný pes

Šťastný pes

tuš, akvarel, 10,8 x 14,3 cm, sign. vlevo dole, vpravo dole nečitelný popis, pasparta a sklo

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 17:35 h

Číslo položky: 1588