Arno Novák (1872 - 1914)

Byl žákem uměleckoprůmyslové školy a pražské Akademie u prof. Hynaise a Mařáka. Pražskou Akademii absolvoval v roce 1897, později studoval v Mnichově, Drážďanech, Berlíně a ve Vídni. Je autorem hlavního oltářního obrazu Nanebevstoupení P. Marie v kostele ve Šlapanicích u Brna a velkého počet podobizen, akvarelů a uhlokreseb. Oblíbeným motivem jeho obrazů byla krajina v okolí Lochovic.

Novák Arno (1872 - 1914) : Olše u potoka

Olše u potoka

olej na kartonu, 27 x 33 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Posouzeno Prof. Michaelem Zachařem.

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 27.03.2019, 17:50 h

Číslo položky: 1591