Jan Štursa (1880 - 1925)

Studoval sochařsko-kamenickou školu v Hořicích a dále Akademii výtvarných umění v Praze v Myslbekově ateliéru. Roku 1907 navštívil Itálii. Patří k zakladatelům českého moderního sochařství. Zabýval se výhradně figurou, zpočátku s doznívajícími ozvuky impresionismu a symbolismu. Záhy však se kloní spíše ke geometričtějšímu principu skladby tvarů a celistvější formě. Poválečné dílo předznamenává estetiku civilismu. Z děl můžeme jmenovat například Život uniká, Melancholické děvče, Sedící Evu, Sulamit Rahu, Dívku myjící si prs nebo Raněného.

Štursa Jan (1880 - 1925) : Studie c. a k. vojáka

Studie c. a k. vojáka

tuš a akvarel, 1915, 24 x 14,5 cm, sign. a datováno vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1647