Václav Trefil (1906 - 1989)

Český ilustrátor, grafik, malíř, pedagog a typograf. V letech (1925 – 1931) studoval na pražské AVU (O. Nejedlý). Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých či SVU Aleš. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpajících z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Trefil Václav (1906 - 1989) : Z Benešovska

Z Benešovska

olej, 1972, 44 x 24 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu autorovo razítko a popis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 28.03.2019, 18:15 h

Číslo položky: 1651