Ludmila Jandová (1938 - 2008)

Studovala na Střední umělecko průmyslové škole sklářské v Železném Brodě (1956−1958), poté v jednoročním přípravném kurzu AVU ve třídě K. Müllera (1958−1959). Vystudovala malbu u prof. Vojtěcha Tittelbacha a grafiku u prof. Vladimíra Silovského na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1965-1992 vznikla většina jejích grafických listů. Souběžně se zabývala technikou tisku z výšky (dřevořez, linoryt, solořez) i tisku z hloubky - suché jehle. Kromě grafiky se věnovala i volné malbě, kresbě, užité grafice, ilustracím. Dále tvořila například skleněné mozaiky, vitráže, obrazy v interiéru. Svou tvorbu začala prezentovat doma i v zahraničí samostatnými i společnými výstavami od roku 1962. Její díla byla vystavována na celé řadě výstav doma i v zahraničí. Za celoživotní dílo a přínos pro církev jí papež Jan Pavel II. udělil vyznamenání „pro ecclesia et pontifice".

Jandová Ludmila (1938 - 2008) : Pocta Sibeliovi I.

Pocta Sibeliovi I.

2001, bar. suchá jehla, 30 x 18,8 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 14/65

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:25 h

Číslo položky: 1782

Jandová Ludmila (1938 - 2008) : Pocta Sibéliovi II.

Pocta Sibéliovi II.

bar. suchá jehla, 2001, 24,8 x 19,3 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 9/65

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:30 h

Číslo položky: 1783

Jandová Ludmila (1938 - 2008) : Edice Duo

Edice Duo

2001, 2x bar. suchá jehla 35,3 x 24,7, obě signovány

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:23 h

Číslo položky: 2693

Jandová Ludmila (1938 - 2008) : Příběhy

Příběhy

2001, 6x bar. suchá jehla, všechny signovány, vydal J. Runštuk, Ludmila Vodičková, Karel Žižkovský v nákladu 90 neprodejných tisků, tento je č.30

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 4 900
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:30 h

Číslo položky: 3083