Bohdan Kopecký (1928 - 2010)

Bohdan Kopecký byl v roce 1945 přijat na Akademii výtvarných umění v Praze k profesoru Otakaru Nejedlému. Již od začátku patřil k jeho nejlepším žákům. Po ukončení studií nastoupil základní vojenskou službu v PTP, která mu skončila až za šest let. Pracoval v dolech na Ostravsku a na Mostecku. A tak se rodák z Litomyšle octl v Litvínově, kde maloval mosteckou krajinu s jejími oprámy, opuštěnými domky a haldami. V období od roku 1968 až 1988 mu bylo zakázáno vystavovat a cestovat, v roce 1977 byl donucen opustit Mostecko.Nová společenská a politická situace po listopadu 1989 mu umožňuje realizovat sen o návštěvě sopečné krajiny, v roce 1991 cestuje na ostrov Lanzarote, v letech 1994, 1997 a 2003 Havaj, nachází novu inspiraci pro svoji tvorbu, intenzivně se vrací se k malování, jeho dílo je opět prezentováno na řadě výstav. Mezi lety 1993–1999 také učí večerní akt v Ateliéru výtvarné přípravy na soukromé odborné Škole restaurování a konzervačních technik v Litomyšli. Tereza Brázdová natáčí v roce 2008 dokumentární film o Bohdanu Kopeckém s názvem Portréty ohňů. Bohdan Kopecký umírá 20. října 2010 v Litomyšli.

Kopecký Bohdan (1928 - 2010) : Kladno

Kladno

bar. dřevořez, 30 x 40 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 66/200

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 15.10.2019, 20:58 h

Číslo položky: 1816

Kopecký Bohdan (1928 - 2010) : Bez názvu

Bez názvu

dřevořez, 30 x 40 cm, sign vpravo dole, vlevo dole značeno 57/200

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 15.10.2019, 21:00 h

Číslo položky: 1817