Ivan Sedliský (1926 - 1999)

byl český malíř a grafik známý především svými cykly obrazu světových malířů či jiných významných osobností. Malíř používal také jméno Ivo Sedliský. Jeho bratrem byl český grafik a typograf Milan Kopřiva. Studoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952–1960 působil jako jeho asistent. Věnoval se především figurálním kompozicím, byl autorem mnoha monumetálních prací. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty světových malířů, herců a politiků, ale také portréty žen. Známé jsou i jeho obrazy automobilových závodníků. V 60. a 70. letech 20. století kromě České republiky vystavoval také v dalších evropských státech například v Německu či Nizozemí. Kromě olejomaleb jsou také ve veřejných prostorech k vidění jeho mozaiky. Například Lázně Luhačovice.
Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v Evropě a Severní Americe. V od roku 2000 se jeho obrazy objevují v prodejních galeriích a aukčních síních. V roce 2012 proběhla výstava v zámku Letovice.

Sedliský Ivan (1926 - 1999) : Dívka se žlutou mašlí

Dívka se žlutou mašlí

olej, 60. léta, 75 x 105 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek s popisem.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 18:20 h

Číslo položky: 1856

Sedliský Ivan (1926 - 1999) : Žena se stuhou

Žena se stuhou

olej na plátně, 1984, 86 x 65 cm, signováno vlevo dole. Na rubu štítek z Díla + věnování

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:00 h

Číslo položky: 3936