Jan Švankmajer (1934)

filmový režisér, animátor a výtvarník, představitel pozdního českého surrealismu. Vystudoval na pražské VŠUP a loutkové katedře AMU. Na pole filmu vstoupil v 60. letech, v době české nové vlny, Zaměřoval se na krátké filmy, kde kombinoval prvky z loutkařství, animaci a prvky hraného filmu. Mezinárodní pozornost získal v roce 1983 přehlídkou svých filmů z 60. let na mezinárodním filmovém festivalu FIFA. V roce 1988 natočil svůj první dlouhometrážní film Něco z Alenky, který získal světový úspěch. Poté natočil několik dlouhých filmů, nejnovější Přežít svůj život v roce 2010.

Švankmajer Jan (1934) : Tab. I.

Tab. I.

kolor. rytina, 1972, 34,2 x 26,5 cm, sign. dole uprostřed, značeno 46/50 vlevo dole

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 19:45 h

Číslo položky: 1873

Švankmajer Jan (1934) : Tab II.

Tab II.

kolor rytina, 1972, 26,5 x 34,5 cm, signováno dole uprostřed a značeno vlevo dole 46/50

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 9 500
Dražba ukončena 16.10.2019, 19:56 h

Číslo položky: 1874

Švankmajer Jan (1934) : Tab III.

Tab III.

kolor. rytina, 1972, 34,5 x 26,5 cm, sign. dole uprostřed, značeno 36/50

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 19:55 h

Číslo položky: 1875

Švankmajer Jan (1934) : Tab. IV.

Tab. IV.

kolor. mědirytina, 1972, 27 x 34,8 cm, sign. dole uprostřed, značeno 16/30 vlevo dole

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 20:00 h

Číslo položky: 1876

Švankmajer Jan (1934) : Přírodopis - Tabule 5.

Přírodopis - Tabule 5.

1973, barevný lept, 63,5 x 49,5 cm, sign. uprostřed dole, vlevo dole značeno 25/65, rámováno.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:55 h

Číslo položky: 2780

Švankmajer Jan (1934) : Přírodopis - Tabule 10.

Přírodopis - Tabule 10.

1973, barevný lept, 63,5 x 49,5 cm, sign. uprostřed dole, vlevo dole značeno 22/65, rámováno.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:00 h

Číslo položky: 2781