Mikuláš Galanda (1895 - 1938)

byl významný slovenský malíř, grafik a ilustrátor. Patří k výrazným průkopníkům a propagátorům moderního umění na Slovensku. 1914-16 studium malby na Akademii výtvarných umění v Budapešti. V roce 1922 odjíždí do Prahy, kde začal studovat na Uměleckoprůmyslové škole u prof. H. V. Brunnera. Po roce přestoupil na pražskou Akademii výtvarných umění a studoval u prof. A. Thieleho a prof. F. Bromseho.

zdroj: Wikipedie

Galanda Mikuláš (1895 - 1938) : 6 studijních kreseb

6 studijních kreseb

kresba tužkou, 16,4 x 12,2 cm ve výřezu, nesignováno, rámováno. Z pozůstalosti ak. mal. J. Kotalíka

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 02.10.2014, 11:05 h

Číslo položky: 24