Alois Kalvoda (1875 - 1934)

český malíř, grafik a spisovatel. Žák J. Mařáka, činný v Paříži a Mnichově, stoupenec realistickoimpresionistického proudu obohaceného o prvky secese a expresionismu, později i fauvismu. Po roce 1910 je jeho tvorba orientovaná na dekorativní krajiny.

Kalvoda Alois (1875 - 1934) : Břízy

Břízy

bar. litografie, 17 x 13 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:45 h

Číslo položky: 2489

Kalvoda Alois (1875 - 1934) : Samota

Samota

kresba tužkou, 33 x 41,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:50 h

Číslo položky: 2490