Jiří Šlitr (1924 - 1969)

český hudební skladatel, instrumentalista (virtuózní klavírista), zpěvák, herec, knižní ilustrátor a výtvarník. Významně ovlivnil českou populární hudbu; na jeho scénickou hudební tvorbu navázala řada autorů studiových scén. Spolu s Jiřím Suchým a Ferdinandem Havlíkem založil roku 1959 divadlo Semafor. Zhudebnil přes 300 písní. Roku 1966 uvedl svůj vlastní recitál Ďábel z Vinohrad a roku 1968 uvedl muzikál Poslední štace. Napsal hudbu k deseti celovečerním filmům, v některých z nich i hrál (Kdyby tisíc klarinetů v roce 1964, Zločin v šantánu v roce 1968). V letech 1996–2001 vyšlo osm CD Písničky ze Semaforu.

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Značky

Značky

pastel, konec 50.let, 26,4 x 19,1 cm, nesignováno, publikováno v knize "O. Sommerová, Jiří Šlitr, str. 97", rámováno

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 20:40 h

Číslo položky: 142

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Koupání

Koupání

pastel, 1963, 38 x 28,5 cm, sign. PD Šlitr 63, rámováno

Vyvolávací cena 28 000 Kč
Prodáno za 28 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 20:45 h

Číslo položky: 143

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Praha

Praha

olej na plátně, 60. léta, 66 x 53,5 cm, nesign. publikováno v publikaci Podoby podivuhodného muže - 8x Jiří Šlitr (vydalo nakladatelství a vydavatelství Novinář, 1990). Obraz z pozůstalosti autora.

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 44 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 17:43 h

Číslo položky: 399

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Dívka v kavárně

Dívka v kavárně

kuličkové pero, 60. léta, 26 x 19 cm, pozůstalostní razítko

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 26.05.2017, 18:40 h

Číslo položky: 933

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Na procházce

Na procházce

kresba kul. perem, 1958, 28 x 15,3 cm ve výřezu, sign. vlevo dole Šlitr 58, paspartováno. Z pozůstalosti J. Šlitra

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:05 h

Číslo položky: 1109

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Portrét

Portrét

akryl, 66 x 54 cm, 1969?, sign. vpravo dole Šlitr, rám. Dílo pochází z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:00 h

Číslo položky: 1108

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Dívka s magnetofonem

Dívka s magnetofonem

tuš, tužka, 60. léta, 17 x 13 cm, na rubu pozůstalostní razítko. Z pozůstalosti autora.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:10 h

Číslo položky: 1110

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Ve vídeňské kavárně

Ve vídeňské kavárně

kuličkové pero, 25 x 20 cm, na rubu pozůstalostní razítko, reprodukováno v knize O. Sommerové - Jiří Šlitr - kresby, str. 115, z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:15 h

Číslo položky: 1111

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Vinárna

Vinárna

kuličkové pero, 1966, 43 x 30,8 cm, sign. vpravo dole Šlitr 66, na rubu pozůstalostní razítko, z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:20 h

Číslo položky: 1112

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Tři grácie

Tři grácie

1969, kresba tuší 21,5 x 18 cm, sign. vpravo dole. Pozůstalostní razítko na rubu.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:05 h

Číslo položky: 2770

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : New York - Ballroom

New York - Ballroom

2. pol. 60. let, kresba tuší, 21 x 12 cm, vpravo dole autorova poznámka - Co je to blues, nesign. Na rubu pozůstalostní razítko

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:10 h

Číslo položky: 2771

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Procházka se psem

Procházka se psem

tuš + akvarel, 20,2 x 14,5 cm, nesign., rámováno. Na rubu pozůstalostní razítko

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:25 h

Číslo položky: 2774

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : Kavárna

Kavárna

1958, kresba tuší, 38,5 x 27 cm, sign. vlevo dole. Na levé straně světelná skvrna. Rámováno. Na rubu pozůstalostní razítko.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:30 h

Číslo položky: 2775

Šlitr Jiří (1924 - 1969) : 2x kresba

2x kresba

Dívka v křesle, komb. technika, 1969, 22,5 x 25 cm, signováno.
Akt v rámečku, komb. technika, 1967, 6,5 x 5,5 cm, signováno monogramem, paspartováno.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 19:55 h

Číslo položky: 3514