Oldřich Kerhart (1895 - 1947)

V letech 1914 – 1918 byl žákem pražské akademie výtvarných umění u profesora Preislera. Cestoval několikrát po Itálii a Sicílii, byl v Paříži, na Korsice a v Jugoslávii. Od roku 1920 se účastnil výstav V. O. U. B., v jehož časopise Život byly reprodukovány v letech 1921 – 1922 jeho obrazy. Sebe sama našel ve dvou krajích, v Polabí kolem rodných Poděbrad a ve zvlněném kraji středních Čech.

Kerhart Oldřich (1895 - 1947) : Sklizeň brambor

Sklizeň brambor

bar. litografie, 22 x 36 cm, sign. vpravo dole tužkou + v kameni

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:55 h

Číslo položky: 2491

Kerhart Oldřich (1895 - 1947) : Samota

Samota

olej na kartonu, 57 x 75 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 25 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 22:40 h

Číslo položky: 2879