František Slabý (1863 - 1919)

Studoval na pražské výtvarné akademii u profesora Julia Mařáka, vzdělával se i v Krakově. Byl velmi nadaný krajinář. Vyznačoval se neobvyklým pozorovacím talentem a nevšední malířskou zručností. Ilustroval např. „Kytici“ Karla Jaromíra Erbena, dostalo se mu několika hodnotných uznání doma i v cizině. Většinu svého života však strávil v Sazené. Mnoho jeho obrazů bylo reprodukováno v časopise Zlatá Praha.

Slabý František (1863 - 1919) : Krávy na pastvě

Krávy na pastvě

perokresba, 6 x 27 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 03.02.2021, 19:35 h

Číslo položky: 2560