Václav Rožánek (1913 - 1994)

Soukromě se učil malbu u prof. Velenovského. O. Smutného a E. Filly. Malířsky byl ovlivněn díly O. Lebedy a A. Slavíčka. Věnoval se volné malbě a grafice.

(Výtvarné centrum Chagall)

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Červený stůl s bílou lahví

Červený stůl s bílou lahví

komb. technika, 32 x 44 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč
Prodáno za 3 800
Dražba ukončena 26.05.2021, 21:40 h

Číslo položky: 2756

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Váhání

Váhání

tempera, 21,5 x 17 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 3 200
Dražba ukončena 26.05.2021, 22:00 h

Číslo položky: 2757

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Hlava

Hlava

tempera, 28,19 cm, signováno vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:56 h

Číslo položky: 2927

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Vyčítavý pohled

Vyčítavý pohled

tempera, 30 x 20 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Zezadu popsáno

Vyvolávací cena 3 800 Kč
Prodáno za 3 800
Dražba ukončena 03.03.2022, 19:10 h

Číslo položky: 3128

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Žena

Žena

tempera, 18,5 x 10,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu popis.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 03.03.2022, 19:20 h

Číslo položky: 3130

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Všední den II.

Všední den II.

komb. technika, 30 x 21 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu popsáno

Vyvolávací cena 3 800 Kč
Prodáno za 3 800
Dražba ukončena 03.03.2022, 19:25 h

Číslo položky: 3131

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Milenci na nábřeží v Písku

Milenci na nábřeží v Písku

tempera, 19,5 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek s popisem.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 20:26 h

Číslo položky: 3287

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Sveřepost

Sveřepost

tempera, 49 x 32 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek s popisem

Vyvolávací cena 4 500 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 31.05.2022, 20:31 h

Číslo položky: 3288

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Stopy stáří

Stopy stáří

tempera, 28,5 x 20,5 cm, signováno, rámováno. Zezadu štítek s popisem

Vyvolávací cena 4 500 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 10.11.2022, 18:05 h

Číslo položky: 3426

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Dívka s modrým přelivem

Dívka s modrým přelivem

tempera, 21 x 14,5 cm, signováno, rámováno. Na rubu autorský štítek s popisem

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 10.11.2022, 18:10 h

Číslo položky: 3427

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Obstál v životní zkoušce

Obstál v životní zkoušce

tempera, 21 x 15 cm, signováno, rámováno. Na rubu autorský štítek s popisem

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 10.11.2022, 18:15 h

Číslo položky: 3428

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Letní romance

Letní romance

komb. technika, 47 x 32,5 cm, signováno vpravo dole, na rubu štítek s popisem

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.02.2023, 18:10 h

Číslo položky: 3560

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Bez názvu

Bez názvu

tempera, 40 x 28,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 18:20 h

Číslo položky: 3738

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Před výlohou obchodního domu

Před výlohou obchodního domu

tempera, 28 x 40 cm, signováno vpravo dole + zezadu štítek. Rámováno.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 18:25 h

Číslo položky: 3739

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Doteky světla

Doteky světla

tempera, 43,5 x 39 cm, signováno vpravo dole, rámováno, na rubu razítko z výstavy

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 08.06.2023, 18:30 h

Číslo položky: 3740

Rožánek Václav (1913 - 1994) : Muž v cylindru

Muž v cylindru

kresba tuší, 41 x 24 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu cedulka s popisem.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 14.11.2023, 19:39 h

Číslo položky: 3929