Theophile Alexandre Steinlen (1859 - 1923)

často známý pouze jako Steinlen, byl původem švýcarský malíř, grafik a ilustrátor, který působil v Paříži. Znám byl svými návrhy plakátů, zejména pro kabaret Le Chat noir, ve stylu francouzské secese.

Steinlen Theophile Alexandre (1859 - 1923) : Pařížské švadlenky

Pařížské švadlenky

1894, litografie, 23 x 14,5 cm, signováno v kameni vlevo dole

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 26.05.2021, 22:30 h

Číslo položky: 2766

Steinlen Theophile Alexandre (1859 - 1923) : Dívka s kočkou

Dívka s kočkou

1894, litografie, 19,3 x 15,2 cm, signováno vpravo dole v kameni

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 26.05.2021, 22:47 h

Číslo položky: 2767

Steinlen Theophile Alexandre (1859 - 1923) : Pouliční zpěvák

Pouliční zpěvák

1894, litografie, 21 x 15 cm, sign. vpravo dole v kameni

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 26.05.2021, 22:40 h

Číslo položky: 2768