František Turek (1916 - 2008)

Studoval školu večerního aktu u prof. K. Špillara, F. Kysely a A. Hofbauera na UPRUM v Praze (1939), soukromě u V. Beneše a u prof. J. Obrovského na AVU. Věnoval se malbě, grafice, scénické výpravě a knižní tvorbě. Spolupracoval na divadelních kostýmech s činohrou ND v Praze a se Státním divadlem v Brně. Byl členem SVU Mánes, Sdružení výtvarníků Turkyně a skupiny Index, spoluzakladatel a předseda skupiny Profily, a členem Sdružení pražských malířů.

Turek František (1916 - 2008) : Stará vzpomínka

Stará vzpomínka

olej na desce, 37 x 33 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek z Díla.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 03.03.2022, 22:29 h

Číslo položky: 3161

Turek František (1916 - 2008) : Komedie Del´Arte

Komedie Del´Arte

olej, 32 x 44 cm, signováno, rámováno. Na rubu štítek s popisem + věnování

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 10.11.2022, 18:20 h

Číslo položky: 3429