Jaroslav Čermák (1830 - 1878)

Byl žákem Ch. Rubena na pražské akademii. V roce 1849 odjel přes Mnichov, Drážďany, Berlín a Düsseldorf do Antverp, kde se zapsal na malířskou akademii. Po cestě do Holandska vstoupil 1850 do Gallaitova ateliéru v Bruselu. Měl nabídku k převzetí místa ředitele pražské Akademie, odmítl ji však a zůstal v cizině. Byl autorem heroických a romantických historických obrazů s náměty k slovanským tradicím. Mimo to namaloval mnoho zátiší a podobizen.

Čermák Jaroslav (1830 - 1878) : Kampagna římská (Krajina Dalmátská)

Kampagna římská (Krajina Dalmátská)

olej na plátně, 73 x 49,5 cm, rámováno. Na rubu štítek z pražské výstavy z roku 1928 + darovací štítek. Obraz má bohatou historii, je několikrát citován a reprodukován v různých publikacích - veškeré informace jsou v posudku. Přiložen odborný posudek potvrzující pravost díla od PhDr. Šárky Leubnerové.

Vyvolávací cena 140 000 Kč
Prodáno za 140 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:15 h

Číslo položky: 2838

Čermák Jaroslav (1830 - 1878) : Obrazoborec

Obrazoborec

olej na plátně, 40 x 33 cm. Rámováno. Na rubu štítek z výstavy z roku 1928 + Dva darovací štítky původního majitele. Přiložen odborný posudek potvrzující pravost obrazu od PhDr. Šárky Leubnerové

Vyvolávací cena 100 000 Kč
Prodáno za 100 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2840

Čermák Jaroslav (1830 - 1878) : Studie mužského portrétu

Studie mužského portrétu

komb. technika 24,8 x 19 cm, nesign., na paspartě jméno autora, rámováno. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 18:00 h

Číslo položky: 3053

Studie mužského portrétu

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:30 h

Číslo položky: 3801