Stano Dusík ( 1946 - 2019)

byl slovenský akademický malíř, grafik, ilustrátor a spisovatel. Člen týmu pro zkoumání Turínského plátna. Mezi jeho oblíbené témata patřila podoba Kristovi tváře. Jeho díla jsou ve sbírkách Centre Georges Pompidou či v Louvreu. Za svá umělecká díla získal několik ocenění, jak doma, tak v zahraničí. Ilustroval kolem dvěstě titulů a publikoval i v literární oblasti. V roce 1980 vydal knihu povídek – Boleráz, Boleráz a psal rovněž eseje.

Dusík Stano ( 1946 - 2019) : Včelín

Včelín

1981, lept, 16,7 x 10,8 cm, popsáno, značeno 59/68, signováno.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:50 h

Číslo položky: 2845