Bohumír Dvorský (1902 - 1976)

byl český malíř, kreslíř a grafik. Narodil se 21. 10. 1902 v Paskově u Místku a zemřel 11. 1. 1976 na Svatém Kopečku u Olomouce. V Ostravě absolvoval soukromá studia u Otty Molitora, dále vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění u profesora Vincenc Beneš a Otakara Nejedlého. Byl členem Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců a SVU Mánes. Vystavoval nejen po celé republice, ale také v zahraničí např. v Benátkách, Riu de Janeiru, Helsinkách, Stockholmu, Pekingu, Šanghaji a Moskvě. V jeho díle nacházíme krajiny s hanáckými a slováckými motivy, také kytice, olejomalby, pastel a litografie. Poslední autorská výstava se uskutečnila v roce 1993 v Náprstkově muzeu v Praze. Byl jmenován Nárdním umělcem.

Dvorský Bohumír (1902 - 1976) : Ovocný sad na jaře

Ovocný sad na jaře

1930, olej na plátně, 72 x 100 cm, sign. vlevo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:55 h

Číslo položky: 2846